Ostrovy

Císařská louka

Císařská louka je ostrov, který se nachází na Smíchově a měří 1,7 km. Dnes zde funguje přístav malých plavidel, ale také ochranný přístav pro velké lodě v případě povodní.

Veslařský ostrov

Veslařský ostrov najdeme v Podolí, jak kopíruje nábřeží. Jsou zde klubovny, loděnice a další vodácká zařízení pro vltavský jachting, kanoistiku a veslování.

Slovanský ostrov

Pravobřežní Slovanský ostrov, též známý jako Žofín, najdeme mezi mezi Jiráskovým mostem a mostem Legií. S Masarykovým nábřežím je ostrov propojen malým mostem z roku 1948.

Petržilkovský ostrov

Jako jeden z mála není Petržilkovský ostrov přístupný veřejnosti. Najdeme ho při levobřežním Janáčkově nábřeží vedle Dětského ostrova a Jiráskova mostu.

Dětský ostrov

Dětský ostrov o rozloze 1,83 ha najdete při levém břehu Vltavy mezi mostem Legií a Jiráskovým mostem. S Janáčkovým nábřežím je ostrov spojen segmentovou lávkou.

Střelecký ostrov

Uprostřed řeky najdeme Střelecký ostrov. S oběma břehy jej spojuje most Legií. Ostrov se dočkal v září roku 2013 nového otevření po velké rekonstrukci.

Kampa

Ostrov Kampa je půvabné místo, které tvoří organickou součást Malostranského nábřeží. Právě od Malé Strany jej odděluje tzv. Čertovka, slepé rameno Vltavy ne nadarmo nazývané Pražské Benátky.

Křížovnický ostrov

Křížovnický ostrov možná ani neznáte. Nachází se schovaný pod Karlovým mostem u pravého břehu Vltavy. Ostrov byl vždy velmi malý, ale ještě víc ho zmenšila úprava při stavbě Křížovnického náměstí v 19. století.

Štvanice

Ostrov Štvanice se vytvořil v místech mezi Karlínem a Holešovicemi, kde byla řeka mělká a vytvořila se zde řada říčních ostrovů. Většina z nich postupně zanikla při regulacích říčního koryta.

Libeňský ostrov

Libeňský ostrov je dnes ostrovem jen jménem. Připojením k libeňskému břehu se z něj stal poloostrov.

Císařský ostrov

Císařský ostrov, často zaměňovaný s Císařskou loukou a naopak, náleží do katastru Bubenče. Je to největší pražský ostrov, měří 29 ha. Na dnešní ploše ostrova ležela i část Královské obory.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.