Štvanice

Ostrov Štvanice se vytvořil v místech mezi Karlínem a Holešovicemi, kde byla řeka mělká a vytvořila se zde řada říčních ostrovů. Většina z nich postupně zanikla při regulacích říčního koryta.

Ostrov v minulosti sloužil celé řadě společenských aktivit a zábavě. Byly zde pořádány štvanice, od roku 1877 zde stálo varieté a další. V 19. století zde vyrostly dřevěné budovy ledáren a tři restaurace. Nachází se zde také malá vodní elektrárna, která byla v letech 1984 – 1987 byla celkově rekonstruována včetně jezu a plavebních komor. V rámci této rekonstrukce vzniknukl také areál pro vodní slalomáře.

Dodnes se zde nachází řada drobných sportovišť a rekreačních zařízení. Od 30. letech až do roku 2011 zde dokonce stával zimní stadion, který pak byl stržen. V roce 1986 byl otevřen Tenisový areál Štvanice.

Ostrov spojuje s břehy Negrelliho viadukt a Hlávkův most. Pod ostrovem prochází pražské metro na lince "C".

Zajímavost:

Ostrov dostal své jméno podle štvanic na zvěř, které zde byly pořádány od 17. století v dřevěné aréně. Jednalo se o štvanice psů na zvěř, jako jsou medvědi, býci, jeleni, ale dokonce i krávy.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.