Císařská louka

Císařská louka je ostrov, který se nachází na Smíchově a měří 1,7 km.

Kdysi se tomuto místu říkalo Královská louka a roku 1297 se zde pravděpodobně konala velká korunovační hostina Václava II. Mnohem později, v 19. století, se louka stala častým cílem výletů Pražanů.

Často se zde konaly různé společenské akce, sportovní zápasy a rýžovalo se tu i zlato. V roce 1896 se zde konalo první derby Slavie a Sparty. Dnes na hřišti trénuje tým FC Radlice a hraje se zde Hanspaulská liga.

Dnes zde funguje přístav malých plavidel, ale také ochranný přístav pro velké lodě v případě povodní. Našli byste zde tábořiště karavanů, přístaviště přívozu, sportovní plochy a restauraci Cinda. Ostrov je přístupný na jižním konci mostem ze Smíchova.

Zajímavost:

Císařská louka je původně umělý ostrov. Původně zde byl jen široký břeh, který byl ve své západní části oddělen od pevniny vytěžením zeminy, když zde byl v roce 1903 dobudován Smíchovský přístav.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.