Libeňský ostrov

Libeňský ostrov už dnes připomíná ostrov jen názvem. Připojením k libeňskému břehu se z něj stal poloostrov. V letech 1927 – 1928 při regulaci zde byl vybudován Libeňský most a upraven Libeňský přístav. Navíc koryto Vltavy bylo v místech holešovického meandru posunuto na západ a zkráceno.

Libeňský ostrov byl od roku 1927 využíván k rekreaci. Své sídlo zde v letech 1926–1934 našla tzv. Dětská farma, výchovný projekt Eduarda Štorcha ve skautském duchu. Našli byste zde také sídla Českého zahrádkářského svazu, oddíly vodáků, Junák, tenisový a volejbalový oddíl nebo Dům dětí a mládeže.

V roce 2002 se přes ostrov přehnala povodeň a většina staveb byla poničena. Dnes je zde vybudován protipovodňový systém mobilní zdi a vrat, která uzavírají vjezd do Libeňského přístavu. Vrata najdeme u ústí řeky Rokytky do mrtvého ramene Vltavy v Thomayerových sadech. Přes ostrov vede také páteřní cyklotrasa A2.

Zajímavost:

Na Libeňský ostrov, resp. do hospody U Budyho, byl zasazen děj filmové komedie z roku 2008 U mě dobrý, kterou natočil Jan Hřebejk.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.