Hradčanské náměstí

Hradčanské náměstí

Hradčanské náměstí představuje velký veřejný prostor a největší náměstí Hradčan. V jeho těsné blízkosti stojí Pražský hrad a lemuje ho celá řada významných paláců.

Na východní straně sousedí náměstí s I. nádvořím Pražského hradu, na jihu do něj ústí Královská cesta, Nové zámecké schody a Radnické schody. Jižní část je lemována tzv. Hradní rampou, z níž je překrásný výhled na Prahu. Poblíž tohoto místa stojí také socha T. G. Masaryka, která na náměstí byla umístěna při příležitosti 150 let výročí jeho narození. Po jižní straně směrem na západ pokračují paláce Salmovský a Schwarzenberský, klášter Bosých karmelitek a kostel sv. Benedikta.

Západní stranu uzavírá Toskánský palác. Na severní straně stojí Martinický palác, Šternberský palác a Arcibiskupský palác.

Na náměstí najdeme také četné sochy, jako výše zmíněnou sochu T.G. M. z roku 2000. Dále sloup Panny Marie Einsiedelské na Hradní rampě, sochu sv. Václava či sochu sv. Filipa Nerejského.

Zajímavost:

Náměstí se často stává dějištěm společenských akcí, včetně vítání významných státních návštěv. V roce 2007 se na náměstí konal závod světového poháru v běhu na lyžích. A v roce 2009 uvítalo náměstí amerického prezidenta Baracka Obamu, který zde pronesl svůj projev.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.