Toskánský palác

Toskánský palác, též nazývaný Thun-Hohenštejnský, se nachází na Hradčanském náměstí na jeho západní straně, kterou celou uzavírá.

Byl postaven kolem roku 1690 jako raně barokní stavba stavitelem Jeanem Baptistou Matheyem na zakázku pro hraběte Michala Osvalda z Thunu. Atiku paláce zdobí několik barokních soch a na nároží najdeme sochu sv. Michala od italského barokního sochaře Ottavia Mosta.

V 90. letech 20. století prošel palác rekonstrukcí, která odhalila nástěnné fresky ze 17. století. Dnes je Toskánský palác je památkově chráněná stavba.

Palác využívá odbor konzulárních činností Ministerstva zahraničních věcí a pro veřejnost je určena část přízemí. Zde bývají pořádány výstavy a společenské akce.

Zajímavost:

Iniciátor stavby, hrabě Michal Osvald z Thunu, se svého paláce nedočkal, zemřel před jeho dokončením. Navíc stavba honosného sídla dědice natolik zadlužila, že ji museli jeho v 18. století prodat vévodům Toskánským, resp. hraběnce Anně Marii Toskánské. Proto také najdeme nad dveřmi balkónů jejich rodové znaky.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.