Podolské nábřeží

Podolské nábřeží

Pravobřežní Podolské nábřeží vede od Dvoreckého náměstí, kolem Veslařského ostrova až k Vyšehradskému tunelu. Jezdí po něm auta i tramvaje a vede po něm cyklostezka.

Úsek od Dvorců k Podolské ulici se nazývá Podolské nábřeží nepřetržitě od roku 1935, kdy bylo nábřeží v těchto místech vybudováno.

Na nábřeží dnes najdeme celou řadu důležitých budov. Jednou z nich je Plavecký bazén Podolí, další Ústav pro péči o matku a dítě, dvě budovy Podolské vodárny, v jedné z nichž sídli Muzeum pražského vodárenství.

Zajímavost:

Část nábřeží od Podolské ulice k Vyšehradskému tunelu neuvěřitelně často měnila své jméno. V letech 1904–1906 se nazývala Vyšehradské nábřeží, od roku 1906 Libušino nábřeží, od roku 1924 Rašínovo nábřeží, od roku 1941 nábřeží Karla Lažnovského, od roku 1945 opět Rašínovo nábřeží.

V letech 1951–1990 byla část jižně od tunelu oddělena jako nábřeží Karla Marxe a roku 1990 tento úsek byl přičleněn k Podolskému nábřeží.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.