Podolská vodárna

Podolskou vodárnu, respektive její dvě budovy, najdeme v Praze na Podolském nábřeží. Jedná se o dvě monumentální vodárenské stavby, přičemž ta starší je historicky i architektonicky cenná. Byla postavena v neoklasicistním stylu ve 20. letech 20. století podle projektu Antonína Engela.

Druhá, moderní budova, pochází z 90. let 20. století a sídlí v ní dnes Muzeum pražského vodárenství.

Podolská vodárna v době svého vzniku nahradila již nedostačující a starou Vinohradskou vodárnu. Toto nové vodárenské zařízení bylo na svou dobu velmi moderní a efektivní - dokázalo vyčistit a upravit až 40 000 m3 denně. Následně byla postavena další technologická jednotka, určená pro chemickou úpravu vody, a filtrační jednotka.

Zajímavost:

Podolská vodárna dnes slouží pouze jako záložní vodní zdroj a pomocná úpravna vody pro městské části Josefov a Staré Město.

Dnešní výkon vodárny je 500 l/s, ale je možné ho zvýšit až na 2 200 l/s, a tak zůstává i dnes důležitým záložním zdrojem vody, který může být použit například v případě havárie.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.