Nová obřadní síň

Nová obřadní síň se nachází na Starém Městě v části zvané Josefov. V jejím těsném sousedství najdeme Starý židovský hřbitov a Klausová synagoga. Mezi Klausovou synagogou a Novou obřadní síní najdete druhý vstup na Starý židovský hřbitov.

Nová obřadní síň židovského pohřebního bratrstva byla postavena mezi lety 1911 až 1912 v novorománském slohu. Jejími architekty byli J. Gerstel a A. Gabriel. Nahradila starší budovu, která stála na tomtéž místě. Pro stavbu byla použita opuka, jako typický kámen románského slohu. Hlavní sál zdobila mozaiková podlaha, na stěnách byl také mramor a nástěnné malby.

Stavba Nové obřadní síně byla původně rozdělena na několik částí – márnici v suterénu, místnost pro očistu a úpravu zemřelých v prvním patře a spolkovou místnost bratrstva ve druhém patře.

Novou obřadní síň uvidíte při naší procházce zvané Židovská Praha.

Zajímavost:

Dnes se jedná o památkově chráněnou stavbu spolu se hřbitovem. Nová obřadní síň již neslouží svému původnímu účelu, tomu přestala sloužit začátkem první světové války, ale najdeme v ní expozici Židovského muzea věnovanou židovským tradicím a zvykům a dějinám pohřebního bratrstva.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.