Ledeburský palác

Ledeburský palác se nachází na Malé Straně poblíž Pálffyovského paláce. Náleží k němu také známá a veřejnosti přístupná terasová Ledeburská zahrada, která je součástí Palácových zahrad pod Pražským hradem.

Jedná se o barokní palác, který byl postaven na místě několika středověkých domů. Výstavbu paláce urychlilo nejen slučování parcel, ale především velký požár Malé Strany roku 1541.

Raně barokní přestavby se paláci dostalo v letech 1665 až 1669, kdy byl takto upraven podle projektu Giovanni Domenica Orsiho. Poslední části paláce byly připojeny po roce 1801 Josefem Krakovským z Kolovrat a palác byl znovu přestavěn podle projektu Ignáce J. Palliardiho. V paláci sídlí od roku 1990 Národní památkový ústav.

Zajímavost:

Roku 1541 vypukl na Malé Straně ve Šternberském paláci obrovský požár, který zachvátil dvě třetiny Malé Strany a severní část Pražského hradu. Důsledky požáru se projevily na budoucí podobě této části města. Zničené pozemky byly skupovány za nízké ceny a slučovány, díky čemuž vznikaly velké plochy pro budoucí paláce, kterých na Malé Straně najdeme opravdu hodně.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.