Pálffyovský palác

Klasicistní Pálffyovský palác, někdy také nazývaný Pálffyho palác, se nachází na Malé Straně ve Valdštejnské ulici. Přiléhá k němu Pálffyovská zahrada, která patří mezi Palácové zahrady pod Pražským hradem.

Palác vznikl spojením a přebudováním dvou samostatných domů mezi roky 1714 až 1716. Autorem této rozsáhlé barokní přestavby byl František Maxmilián Kaňka, který tuto zakázku získal od majitele, hraběte Jana Josefa z Valdštejna. Spojení dvou samostatných domů je patrné i v půdorysném zalomení paláce. Řada nízkých oken v průčelí je typická pro Kaňkovu práci.

Z pozdějších úprav stojí za povšimnutí klasicistní kašna v nádvoří. Nepravidelné boční průčelí je dílem improvizovaných úprav 19. století, které byly realizovány po odbourání sousedního domu.

Zajímavost:

V rámci velké rekonstrukce Palácových zahrad pod Pražským hradem v roce 1995 probíhaly také úpravy v severních částech paláce. Při nich byla objevena ve východní obvodové stěně část staršího zdiva z drobnějších kvádrů s reliktem branky. Zůstává otázkou, zda se jedná o pozůstatek hradby okolo Malé Strany z roku 1257 nebo o ještě starší románské zdivo.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.