Jindřišská věž

Jindřišská věž se nachází na Novém Městě nedaleko Václavského náměstí. Jedná se o pozdně gotickou stavbu, která představuje samostatnou zvonici kostela sv. Jindřicha a Kunhuty. Vzorem pro ni byl koncept italských campanill. Zvonice pochází z konce 70. let 16. století, ale poškodila ji švédská dělostřelba a později pruské obléhání.

Obnovena a přestavěna byla až v letech 1876 – 80 v novogotickém stylu architektem Josefem Mockerem. Věž tehdy získala břidlicovou střechou a vysoký, dokonale tesařsky zpracovaný krov. Celková výška zvonice 65,7 m činí z Jindřišské věže nejvyšší volně stojící zvonici v Praze.

V 70. letech 20. století prošla věž další rekonstrukcí, při níž byl opraven kamenný plášť a střecha. Zvonice má tři zvony – Jindřich váží 3 350 kg a je největší, nejstarší je zvon Maria z roku 1518 a poslední Dominik má 1 tunu a je z roku 1850. Jindřišská věž má také od roku 2003 v podkroví instalovanou zvonkohru, tvořenou 10 litými bronzovými zvony, které se nazývají podle svých předchůdců.

Zajímavost:

Jindřišská věž ve svém nitru obsahuje vestavbu z roku 2001. Jedná se o železobetonovou konstrukci, která se vůbec nedotýká kamenného zdiva. Má 10 klimatizovaných pater, moderní osvětlení, schodiště a rychlovýtah. V 10. patře se nachází vyhlídka na centrum města. Je tu také restaurace "Zvonice".

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.