Alšovo nábřeží

Alšovo nábřeží

Alšovo nábřeží najdeme skryté za řadou domů, jako je například luxusní hotel Four Seasons a budova uměleckých škol. Jedná se o malou uličku, která vede od Platnéřské ulice, pokračuje přes náměstím Jana Palacha, míjí Mánesův most a Rudolfinum a končí u ulice Na Rejdišti.

Ještě kolem roku 1840 v tomto místě bylo pusto, jak dokládají staré plány. Nicméně byl tu brod, následně dřevěný most a pak i řetězová lávka, díky čemuž zde bylo neustále živo.

Své jméno získalo nábřeží až roku 1919 po významném českém malíři, Mikoláši Alšovi. Do té doby se mu říkalo Dolní nábřeží a později Nábřeží korunního prince Rudolfa.

Zajímavost:

Na Alšově nábřeží nemůžete přehlédnout velkou neorenesanční budovu, kterou představuje Rudolfinum – koncertní a výstavní síň. Je to nejvýznamnější budova v daném místě, kterou nechala Česká spořitelna postavit v 19. století za 2 miliony zlatých.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.