Vývoj zahrady Na Valech byl podobný jako Rajské zahrady. Poté, co opadl význam hradeb, bylo jejich místo využito pro zahradní účely a začal zde vznikat přírodně anglický park.

Dalších přestaveb se ujal architekt Josip Plečnik, který snížil obranou zeď a upravil zahradu tak, aby umocnila krásný výhled na Prahu. Postavil zde několik vyhlídkových staveb, jako je malý belveder, půlkruhovou vyhlídku s opukovým jehlanem, Býčí schodiště a další. Největší Plečnikovou stavbou v zahradě je pavilon Bellevue. Jedná se o monumentální architekturu inspirovanou starověkým Egyptem.

V zahradě Na Valech se nachází také barokní kašna a Samsonova kašna, jejíž název ale není správný, neboť raně barokní plastika představuje Herkula se lvem.

botanickým vzácnostem patří buk převislý a líska turecká, případně nově vysázený liliovník tulipánokvětý.

Zahrada Na Valech byla otevřena pro veřejnost v roce 1993. Vstup do ní vede od Nových zámeckých schodů přes Rajskou zahradu nebo od Starých zámeckých schodů z Opyše. Třetí vchod pak je možný z III. hradního nádvoří Býčím schodištěm.

Zajímavost:

Do zahrady také zabíhá Ludvíkovo křídlo a pod ním se nachází dva pískovcové obelisky, které značí místo dopadu místodržících Slavaty a Martinice, kteří byli vyhozeni při pražské defenestraci roku 1618 z oken paláce.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.