Vysoká synagoga

Vysoká synagoga, někdy také nazývaná Radniční synagoga, se nachází na Starém Městě v části zvané Josefov. Jedná se o renesanční dvoupatrovou budovu z roku 1577, kterou na své náklady nechal vybudovat židovský obchodník Mordechaj Maisel. Jejím stavitelem byl Panacius Roder. Dříve byla součástí židovské radnice, odtud tedy název Radniční. Dnešní jednoduché vzezření synagogy je dílem úprav v 19. století.

V interiéru najdeme původní lunetovou klenbu se štukovou výzdobou a celkově si interiéry ponechávají původní ráz. Bohoslužby probíhaly v synagoze až do roku 1941. Následně v ní bylo zřízeno skladiště.

Po válce byla v synagoze opět otevřena modlitebna a od 50. do 90. let 20. století zde sídlilo Státní židovské muzeum. V 90. letech proběhla její generální rekonstrukce a od roku 1997 je využívána opět jako modlitebna, kterou užívá pražská židovská obec.

Vstoupit do synagogy je možné ze dveří naproti Staronové synagoze. Přízemí synagogy zabírají dvě místnosti, z nichž jedna je klenuta křížovou klenbou a druhá valenou. Odtud vede vstup přímo ke dveřím hlavního sálu, ženy pak pokračují ještě o pár schodů výš.

Zajímavost:

Architektonicky tvoří Vysoká synagoga jeden celek se Židovskou radnicí, přes níž se do synagogy také vstupuje.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.