Jízdárna Pražského hradu

Jízdárnu Pražského hradu najdeme v ulici U Prašného mostu, severně od Pražského hradu. V 17. století zde byla postavená v barokním slohu nová jízdárna stavitelem Jeanem Baptistou Matheyem a nahradila tak starší a menší jízdárnu. K jízdárně přináležel ještě hospodářský dvůr se stájemi.

Mohutná stavba jízdárny zaujímá na délku 92 m a na šířku 40 metrů. V 50. letech 20. století byla jízdárna přeměněna na výstavní prostory a dnes zde najdete pravidelné výstavy předních českých umělců. Při této přestavbě byla i původní letní otevřená jízdárna zastavěna garážemi a na jejich střeše vznikla zahrada, odkud je zajímavý pohled na areál Pražského hradu.

Zajímavost:

Dlouhá fasáda směřující do ulice je vyzdobena štukovými reliéfy s tematikou skákajících koní, zbraní, ale také poprsím Turka a mouřenína. Naznačuje to, že budova byla určena pro jezdecký výcvik a zábavu šlechty. Původní císařská orlice však byla po roce 1918, kdy vznikla Československá republika, odstraněna při rekonstrukci.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.