Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna se nachází na Malé Straně a tvoří součást komplexu raně barokního Valdštejnského paláce. Jízdárna byla postavena pro Albrechta z Valdštejna architektem Niccolou Sebregondim okolo roku 1630. Jízdárna přestala sloužit svému účelu koncem 19. století. Její provoz byl příliš drahý.

Poté sloužila různým účelům. Například v roce 1920 měla v jízdárně svoji opravnu automobilka Laurin a Klement a v roce 1921 zde byla vybudována opravna automobilů firmy Elka.

Generální rekonstrukce jízdárny proběhla v letech 1953 - 1957 a byla adaptována na výstavní prostor Národní galerie. Druhá velká rekonstrukce proběhla mezi roky 1999 a 2000 a poslední opravy následovaly po povodních v roce 2002. Dnes je jízdárna opět v nájmu Národní galerie, která zde pořádá různé výstavy.

Zajímavost:

V 50. letech 20. století před rekonstrukcí jízdárny byl zvažován návrh na úpravu Valdštejnské jízdárny na halové garáže, které by pomocí výtahů vyvážely auta ze sklepních prostor na povrch a naopak. Naštěstí bylo od tohoto záměru ustoupeno.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.