Nábřeží Ludvíka Svobody

Dříve se v těchto místech rozkládala osada Poříčí a Petrská čtvrť. Bývali zde němečtí kupci, později rybáři a řemeslníci. Část území zabíraly lázně, mlýny a soukenické rámy.

Kamenné nábřeží zde vzniklo až v roce 1919, jako Petrské nábřeží. Své jméno také často měnilo, takže se nazývalo Švehlovo nábřeží, První čs. kyjevské brigády a pak Kyjevské brigády. Od roku 1968 se už nazývá nábřeží Ludvíka Svobody podle československého generála a politika, pozdějšího prezidenta Československa.

Dnes se v okolí nábřeží nacházejí velké budovy - budova Ministerstva dopravy a Českých drah a budova Ministerstva zemědělství.

Zajímavost:

V budově dnešního Ministerstva dopravy a Českých drah sídlilo za komunismu vedení ÚV KSČ. Když byl před touto budovou v roce 1980 vystavěn krátký tunel, získal od veřejnosti brzy posměšnou přezdívku "Husákovo ticho". Podle legendy ho tehdejší prezident Gustáv Husák nechal postavit proto, aby hluk projíždějících aut nerušil zasedání Ústředního výboru.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.