Lobkovický palác

Lobkovický palác

Lobkovický palác najdeme na Malé Straně na okraji Petřínských sadů. Na jeho místě se dříve rozkládaly vinice, zahrady a také dům U Tří mušketýrů, které skoupil nejvyšší mincmistr Českého království, František Karel Přehořovský z Kvasejovic. Na začátku 18. století zde nechal postavit dům palácového typu, jehož projektantem byl Giovanni Battista Alliprandi, vrcholně barokní architekt.

Na stavbě paláce se podílely další významné osobnosti, jako byl stavitel Bartolomeo Scotti, štukatér Tommaso Soldati. Autorem alegorických fresek a velkoplošné malby v přízemních sálech byl Jan Jakub Steinfels. Palác byl původně jednopatrový a měl tři křídla. V pozdějších stavebních úpravách bylo nad přízemí vsunuto polopatro. Přízemí i polopatro jsou protnuty mohutným sloupovým portálem, který také nese balkon.

Lobkovický palác patří k jedné z nejcennějších staveb vrcholného baroka.

Dalšími majiteli paláce byl rod Lobkoviců, kterým připadl v roce 1753. Po požáru roku 1768 jej právě Lobkovicové nechali obnovit a přistavět druhé patro. Autorem projektu byl Ignác Jan Palliardi. Až do roku 1927 patřil palác mělnické větvi Lobkoviců. Stát palác odkoupil v roce 1931 a od roku 1945 v něm sídlí zastupitelské úřady. Dnes je tu velvyslanectví Německa.

Zajímavost:

Součástí paláce je také rozlehlá zahrada, která byla původně vysazena jako terasovitá vlašského typu a později přeměněna na anglický park. V zahradě bylo po roce 1790 zřízeno první alpinum v Čechách.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.