Velký Fürstenberský palác

Velký Fürstenberský palác

Velký Fürstenberský palác najdeme na Malé Straně ve Valdštejnské ulici v sousedství Malého Fürstenberského paláce. Jeho součástí je také Velká Fürstenberská zahrada, která patří bezesporu k nejhezčím historickým zahradám v Praze.

Stavba paláce probíhala v několika etapách za císařského rady Berky z Dubé do roku 1600. V 18. století palác získala hrabata z Vrbna, jejichž dílem je vstupní portál do ulice a architektonicky zajímavé schodiště. Dnešní podoba je připisována přestavbě za Kazimíra Netolického z Eisenbergu.

Své dnešní jméno získal palác po svém majiteli, knížeti Karlu Egonu z Fürstenberku, který získal nemovitost roku 1822 ve značně zanedbaném stavu. Kníže byl členem Královské učené společnosti, spolu s níž se zasloužil o vznik Národního muzea. Kníže zde provedl jen dílčí zásahy do paláce, ve kterém, mimo jiné, měl uložené i cenné sbírky a knihy.

Od roku 1920 je palác v majetku státu a od roku 1922 ho má v pronájmu polské velvyslanectví. Palác není veřejnosti přístupný, ale terasová zahrada ano.

Zajímavost:

Kníže Karlu Egonu z Fürstenberku byl nejen vzdělanec, ale také průmyslník, který vlastnil v Čechách slévárny a hutě. Ve sklepě paláce skladoval železářské výrobky. Nejvíce skladováním oceli utrpěla zahrada, která musela být koncem 19. století zrekonstruována.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.