Tančící dům

Tančící dům

Moderní stavbu Tančícího domu najdeme na Rašínově nábřeží, do jehož řady domů elegantně zapadá. Základní kámen k Tančícímu domu byl položen roku 1994 a stavba byla dokončena o dva roky později.

Za jejího architekta byl vybrán Chorvat Vlado Milunič, který si na pomoc přizval světoznámého architekta a designéra Franka O. Gehryho. Název domu, Ginger a Fred, je inspirovaný slavným meziválečným tanečním párem Ginger Rogersové a Freda Astaira. Tanečníka představuje věž kamenná s kopulí navrchu a tanečnici věž skleněná.

Budova získala řadu ocenění, mimo jiné i ocenění v kategorii design roku 1996 v anketě amerického Time. V budově, která má 7 nadzemních a 2 podzemní podlaží, jsou dnes kanceláře, luxusní kavárna a restaurace.

Zajímavost:

V místech dnešního Tančícího domu stával dříve dům, který zasáhly americké bomby při leteckém náletu na Prahu v roce 1945, kdy noční Praha byla zaměněna za Drážďany.

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Jméno příjemce služby (uvedené na poukazu)

Vaše jméno

Vaše příjmení

Kontaktní e-mailová adresa

Kontaktní telefonní číslo

Text poptávky

Chci zadat firemní údaje
Jméno společnosti
DIČ
Ulice
Město
PSČ
Stát
Zaškrtněte prosím políčko "Nejsem robot". Pomůžete nám tak ověřit, že formulář odesíláte skutečně, vy a nikoliv softwarový robot nebo škodlivý kód.